Niemcy przed wakacjami zabrali się za testowanie autostradowych zajazdów. Do egzaminu losowo wybrano 65 znajdujących się w Europie Zachodniej. Najgorzej wypadły te we Francji i Włoszech. Najlepiej jest w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Warto o tym pamiętać wybierając się na urlop.

Typowy zajazd przy autostradzie to stacja benzynowa, ogromny parking, restauracja i czyste toalety. Niestety nadal zdarzają się w Niemczech wyjątki: Są zajazdy, w których rodzina wybierająca się na urlop nie ma czego szukać. Mało przyjazna obsługa, zamiast restauracji – buda z frytkami i brudne stare toalety - uważa ekspertka Automobilklubu ADAC.

Warto jednak prowadzić takie testy i adresy kiepskich, ale też dobrych restauracji, podawać do publicznej wiadomości: Z 22 po raz kolejny przetestowanych zajazdów, aż 17 zdecydowanie poprawiło jakość usług - dodaje ekspertka. O to przecież chodzi. Właściciele zajazdów coraz częściej zachęcają podróżnych placami dla dzieci i wybiegami z prawdziwego zdarzenia dla czworonogów.