Pięciometrową choinkę pod Biały Dom przywieziono dwukonnym zaprzęgiem. Pierwsza dama osobiście doglądała drzewka przy akompaniamencie bożonarodzeniowej pieśni "O Tannenbaum".
Drzewko dostarczone do Białego Domu pochodzi z farmy w Pensylwanii, gdzie rosło przez 16 lat.
Choinkę do Białego Domu dostarczył Larry Snyder, który ma ponad 30 lat doświadczenia w uprawie choinek i wygrał ogólnonarodowy konkurs. Kilka tygodni temu przedstawiciele Białego Domu wybrali jedno z drzewek na jego plantacji. Będzie ono stało w Niebieskim Pokoju.
Jestem bardzo szczęśliwy, będąc osobą, która dostarcza drzewko do Białego Domu. To dom prezydenta. Jestem bardzo zaszczycony możliwością zaprezentowania choinki - powiedział Snyder.
Przyjęciem świątecznego drzewka Biały Dom oficjalnie rozpoczął okres bożonarodzeniowy. Lampki na choince zostaną zapalone dopiero w przyszłym tygodniu.