Niemiecka policja poinformowała, że w ataku nożownika w jednym z supermarketów w Hamburgu zginęła jedna osoba, a sześć zostało rannych. Sprawca został zatrzymany. Jak podała miejscowa policja, napastnik ma 26 lat i urodził się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Obecnie sprawdzane jest jego obywatelstwo.

Uzbrojony w długi nóż kuchenny napastnik wtargnął po godzinie 15 do supermarketu sieci Edeka w dzielnicy Hamburga Barmbek. Po ucieczce z supermarketu sprawca nadal atakował przechodniów. Ścigający go świadkowie zdarzenia obezwładnili go, wspólnie z policjantami po cywilnemu, w pobliżu miejsca zdarzenia.

Mężczyzna bez ostrzeżenia zaatakował kupujących - powiedziała rzeczniczka policji Heike Uhde. Sprawca działał sam.

Sprawca ataku ma 26 lat i urodził się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - podała miejscowa policja, dodając, że sprawdzane jest jego aktualne obywatelstwo. 

Berliński dziennik "Tagesspiegel" podał, powołując się na źródła w organach bezpieczeństwa, że napastnik był znany policji jako islamista, a do Niemiec przybył podając się za uchodźcę. Według wielu świadków, napastnik podczas ataku wznosił okrzyki "Allahu Akbar".

Rzecznik policji nie był w stanie potwierdzić, że 26-latek jest islamistą. Prowadzimy śledztwo we wszystkich kierunkach - powiedział. Nieznane są jeszcze motywy działania sprawcy.

Konsulat RP w Hamburgu poinformował na Twitterze, że jest w kontakcie z policją w sprawie ataku nożownika w Hamburgu. Wśród poszkodowanych nie ma polskich obywateli.Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.


(łł)