Trzynaście osób trafiło do szpitali w Radomsku i Częstochowie po wypadku na drodze krajowej numer 1 w pobliżu Radomska w Łódzkiem. Pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim a Częstochową około 8:30 ciężarówka zderzyła się z autobusem, którym podróżował zespół metalowy ze Stanów Zjednoczonych The Dillinger Escape Plan - dowiedziała się nasza reporterka Agnieszka Wyderka.

W wypadku najciężej ranny został kierowca ciężarówki. To 31-letni mieszkaniec województwa łódzkiego. Ma złamany obojczyk i ogólne potłuczenia. Podczas przesłuchania był w szoku i nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego najechał najpierw na lekką przyczepkę ze sprzętem muzycznym, a potem na autobus.

Dokładny przebieg wypadku będzie ustalała prokuratura, która już bada sprawę.

Autobusem, którym kierował obywatel Szwecji, podróżowało 11 osób. To sztab i członkowie zespołu metalowego The Dillinger Escape Plan ze Stanów Zjednoczonych. Muzycy mieli zaplanowany koncert w Krakowie. Wczoraj grali w Stodole w Warszawie.

Wszyscy trafili do szpitali w Radomsku i Częstochowie. Ich życiu nic nie zagraża. Skończyło się na obtarciach i stłuczeniach.

Policjanci zabezpieczyli próbki krwi pobrane od kierowców, aby sprawdzić ich trzeźwość.

Na miejscu wypadku pracowało 8 zastępów straży pożarnej. Pomocy udzielali również ratownicy z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

APA