Biurokracja ponad bezpieczeństwo pacjentów. Zakopane nie dostanie na razie dodatkowej - czwartej - karetki, bo ministerstwo zdrowia nie ma na nią pieniędzy. A ambulans jest zimowej stolicy Polski potrzebny - ze względu na setki tysiecy turystów, którzy przy okazji kilku dni wolnego tłumnie ruszają w góry.

Wojewoda małopolski otrzymał z ministerstwa pieniądze na karetki pogotowia w całym regionie. Dla Zakopanego zabrakło, bowiem urzędnicy resortu nadal uważają, że dodatkowa karetka jest tam zbędna. Dla województwa przeznaczono 130 milionów złotych, czyli dokładnie tyle, ile potrzeba, by opłacić już jeżdżące w regionie zespoły. A o dodatkowych pieniądzach nie ma co marzyć. Jak na razie nie mamy informacji dobrych o dodatkowych kontraktach dla Małopolski - mówi reporterowi RMF FM Maciejowi Grzybowi Małgorzata Woźniak z urzędu wojewódzkiego:

Za kilka dni wojewoda zamierza ponownie napisać do ministerstwa list w sprawie karetki dla Zakopanego. Ale jak pokazuje doświadczenie, szybciej trafi on do ministerialnego kosza, niż spotka się z akceptacją warszawskiego urzędnika.