W sobotę warszawski ogród zoologiczny otwiera dom hipopotamów. Będzie to najnowszy i najbardziej nowoczesny tego typu obiekt w Polsce. Dwa apartamenty, basen i własna służba - to tylko niektóre udogodnienia, z których mogą korzystać zwierzęta.

Warszawskie hipopotamy, 4-letni Hugon i 44-letnia Aniela w swoich dwóch sypialniach mają do dyspozycji luksusy, o których tylko my możemy tylko pomarzyć: Podgrzewana podłoga, dostęp do bieżącej wody, nocą, jak wychodzą z basenu, dostają wszystko, co lubią - opowiada z dumą Rafał Okoński. W domu hipopotamów jest tu dużo zieleni i wody, a klimat zbliżony jest do tropikalnego. Wszystko to można oglądać przez wielką szybę.

Na tych, którzy w sobotę przyjdą do warszawskiego zoo czeka jeszcze jedna atrakcja - rekinarium. Jak powiedział Adam Hryniewicz, ryby w stołecznym zoo, mimo, że będą mieszkać na sztucznej rafie koralowej, to są niespokojne i łatwo popadają w stres. Dlatego stosuje się tam specjalne relajsacyjne techniki, np. puszczanie rekinom relaksacyjnej muzyki.