Za trzy dni w Warszawie odbędzie się pogrzeb Marka Edelmana. Działacz polityczny, pisarz i lekarz zostanie pochowany na Cmentarzu Żydowskim. W stołecznym ratuszu od czwartku będzie wyłożona księga kondolencyjna, w piątek zostanie przeniesiona pod Pomnik Bohaterów Getta.

Marek Edelman zmarł w wieku 87 lat w Warszawie. Był działaczem politycznym i społecznym, lekarzem kardiologiem. W czasie drugiej wojny światowej był członkiem Żydowskiej Organizacji Bojowej, brał udział w powstaniu w getcie warszawskim. Edelman walczył także w Armii Krajowej, uczestniczył w... czytaj więcej

Uroczystości rozpoczną się pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie. Stamtąd kondukt przejdzie ulicą Anielewicza na Cmentarz Żydowski. Jak napisała dzisiejsza "Gazeta Wyborcza", Edelman będzie pochowany obok swoich towarzyszy z Żydowskiej Organizacji Bojowej.

Marek Edelman - ostatni przywódca powstania w Getcie Warszawskim, uczestnik Powstania Warszawskiego, po wojnie wybitny kardiolog, opozycjonista i działacz KOR-u - zmarł w piątek wieczorem w wieku 87 lat.