Nie żyje 60-letnia kobieta zakażona wirusem A/H1N1 hospitalizowana w placówce w Chojnicach, w woj. pomorskim. Przed południem w Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Łukasza w Tarnowie zmarł młody mężczyzna zakażony świńską grypą.

60-latka, która zmarła w Chojnicach, trafiła do szpitala przed kilkoma dniami z objawami zapalenia płuc. Przyczyną zgonu była ostra niewydolność układu oddechowego - poinformował dyrektor placówki Leszek Bonna.

To drugi w województwie pomorskim zgon pacjenta zakażonego wirusem A/H1N1. W niedzielę w szpitalu w Słupsku zmarł 41-letni mężczyzna. Był on obciążony innymi dolegliwościami.

W pomorskich szpitalach przebywa obecnie czterech pacjentów zakażonych wirusem A/H1N1; trzech w Słupsku, jeden w Gdańsku.

W Tarnowie zmarł 20-latek

Według dyrektor tarnowskiego szpitala 20-letni mężczyzna mieszkający w okolicach Tarnowa został przywieziony do placówki w ubiegłą środę, w ciężkim stanie. Miał wysoką gorączkę i dolegliwości żołądkowe; po ponad dobie zmarł. Badania przeprowadzone w kierunku obecności w jego organizmie wirusa A/H1N1 dały wynik pozytywny.

W województwie małopolskim - jak informuje tamtejszy sanepid - jest 10 potwierdzonych przypadków zachorowań na grypę A/H1N1. Część z tych pacjentów została hospitalizowana.

W ostatnich dniach w Polsce zmarła także 2,5-letnia dziewczynka w Olsztynie, zakażona wirusem A/H1N1.