Jeszcze co najmniej trzy godziny potrwają utrudnienia w ruchu na autostradzie A 4 w Opolskiem. Na odcinku między węzłami Prądy i Przylesie przewróciła się cysterna z ciekłym azotem. Gaz musi być przepompowany do innego zbiornika. Policja wyznaczyła objazdy.

Na 218 kilometrze autostrady ciężarowy mercedes-cysterna z ciekłym azotem zjechał z drogi, wpadł do rowu i przewrócił się na bok. Zbiornik ze skroplonym gazem nie został uszkodzony. Na miejscu jest samochód ratownictwa chemicznego. Strażacy chronią cysternę przed wzrostem temperatury.

Agregat chłodzący w samochodzie nie działa, stąd, aby nie doszło do nadmiernego ogrzania i uszkodzenia zbiornika z gazem, cysterna jest osłonięta specjalną folią odblaskową - powiedział dyżurny Straży Pożarnej kpt. Paweł Gotkowski. Do czasu przepompowania azotu do innego samochodu opolski odcinek A4 będzie zamknięty. Normalny ruch na autostradzie powinien zostać przywrócony do godz. 13.

Policja kieruje ruch objazdami; jadący od Katowic w stronę Wrocławia zjeżdżają z autostrady na węźle Prądy na drogę krajową 46, potem wjeżdżają na 94 w kierunku Brzegu, jadący w kierunku Katowic opuszczają A4 w Przylesiu, a wracają w Prądach.