Szukacie pomysłu na wakacyjne zwiedzenia stolicy z dzieckiem? Aplikacja na telefon "Tup, tup po Warszawie" podpowie Wam najciekawsze trasy pełne zabytków, atrakcji i zagadek. "Każde wybrane przez miejsce to mały konkurs i gra dla dziecka" - wyjaśnia Monika Miłowska z Fundacji CultureLab. "Aplikacja jest dla rodzin z dziećmi w wieku od 5 do 10 lat i ma zachęcić dzieci do poznawania zabytków, historii, legend związanych z Warszawą" - dodaje.

Tras jest osiem. To Legendy Warszawskie, Starówka dla Detektywa, Starówka dla Biegacza, Od Ogrodu do Teatru, Łazienki Królewskie, Top 10 Warszawy i Krakowskie Przedmieście. Wszystkie zawierają ponad 140 zabytków i ciekawostek oraz ponad trzysta zagadek, które rodzice mogą zadawać dzieciom. Najbardziej lubię Starówkę dla Detektywów - opowiada Monika Miłowska. Tam najwięcej się dzieje, jest dużo zabytków. Jedna kamienica opowiada legendę o Warsie i Sawie, druga o syrence, na drzwiach bazyliki można odnaleźć syrenkę, która ma nogi kaczki. Wiele jest tam historii, które mnie zaskoczyły - dodaje.

Aplikacja ma bawić, uczyć i być inspiracją do wspólnych, warszawskich zabaw rodziców z dziećmi. Mój Ignaś, który ma 5 lat z niecierpliwością czekał, aż będzie mógł odpowiedzieć na pytania, a rodzice pewnie się wiele nowych rzeczy dowiedzą - komentuje Monika Miłowska.

Bezpłatną aplikację można pobrać z Google Play i ze stron tuptuptup.org.pl oraz www.zabytki.waw.pl

(az)