Tragiczny wypadek w Garbowie na Lubelszczyźnie. Jedna osoba nie żyje, a 15 zostało rannych.

Tragiczny wypadek w Garbowie na Lubelszczyźnie. Jedna osoba nie żyje, a 15 zostało rannych.
Zdjęcie z miejsca wypadku /Krzysztof Kot /RMF FM

Do wypadku doszło na "starej" drodze krajowej numer 17 (z Lublina do Warszawy) na ulicy Warszawskiej w Garbowie. Zderzyły się dwa busy: pasażerski i dostawczy.

Jedna osoba nie żyje, a 15 jest poszkodowanych. Ofiara to kierowca busa pasażerskiego, który jechał z Puław do Lublina. Ranni trafili do szpitali - ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Według wstępnych ustaleń kierowca samochodu dostawczego zagapił się, miał zbyt mały odstęp od auta jadącego przed nim. Gdy ten przyhamował i zaczął skręcać w prawo, kierowca, aby nie wjechać w jego tył, odbił na lewy pas. Próbował uniknąć zderzenia, wjechania w tył samochodu poprzedzającego. Jednak nie upewnił się, czy coś jedzie z naprzeciwka. Wyjechał i doszło do czołowego zderzenia obu busów - mówi kom. Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Na miejscu był już prokurator, zakończyły się także oględziny. Ciało kierowcy pasażerskiego busa zostało wydobyte i zabrane z miejsca wypadku. Teraz służby rozpoczynają sprzątanie jezdni.


Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(ł)