Przed Sądem Rejonowym w Środzie Wielkopolskiej rozpoczął się proces przeciwko 55-letniemu Andrzejowi C., dyrektorowi jednej z poznańskich szkół niepublicznych. Mężczyzna jest oskarżony o ponad 50-ciokrotne zgwałcenie 16-latki oraz grożenie bronią jej i jej matce.

Ze względu na dobro pokrzywdzonych sąd utajnił proces. Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu poinformował, że w czasie śledztwa oskarżony nie przyznał się do winy.

Prokuratura zarzuca mężczyźnie także doprowadzenie do tzw. innej czynności seksualnej pełnoletniej uczennicy. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Andrzej C. został aresztowany 19 października ubiegłego roku. Według prokuratury, na przełomie 2005 i 2006 roku w swoim domu, grożąc bronią, wielokrotnie zgwałcił 16-letnią dziewczynę. Poszkodowana była jego daleką krewną i mieszkała w jego domu. Nastolatka powiedziała o wszystkim rodzicom, a ci zgłosili sprawę policji.

Andrzej C. był politykiem i kandydatem Platformy Obywatelskiej do Rady Miasta Poznania w ostatnich wyborach samorządowych. Po aresztowaniu i przedstawieniu zarzutów, na wniosek poznańskich działaczy PO Andrzej C. został wyrzucony z partii. Zrezygnował też z udziału w wyborach.