W Londynie o prymat powalczy najlepsza ósemka kończącego się sezonu. My będziemy uważnie obserwować poczynania deblistów. W elicie znaleźli się Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski oraz Łukasz Kubot, grający w parze z Austriakiem Oliverem Marachem.

W singlu faworytem numer jeden wydaje się być Szwajcar Roger Federer, choć bukmacherzy stawiają na Serba Novaka Djokovicia, który ostatnio grał fenomenalnie. Wygrał trzy trunieje z czterech. Pokonał i Federera, i Nadala. Ciekawi też, co pokaże reprezentant gospodarzy Andy Murray (choć tak naprawdę pochodzi ze Szkocji, to jest jedynym przedstawicielem Wysp Brytyjskich).

W deblu będziemy kibicować trzem polskim tenisistom. Już w pierwszym meczu nasz eksportowy debel Fyrstenberg/Matkowski zagra z parą Nestor/Zimonić. Obecnie to najlepiej grający debel świata. Bracia Bryanowie z USA ostatnio grają słabiej, ale na Masters postarają się wrócić na tron.

Pula nagród turnieju wynosi 4,5 miliona dolarów.

SINGIEL:

Grupa A: R. Federer (Szwajcaria), A Murray (Wlk. Brytania), J.Martin del Potro (Argentyna), F. Verdasco (Hiszpania)

Grupa B: R. Nadal (Hiszpania), N.Djoković (Serbia), N. Dawidienko (Rosja), R. Soderling (Szwecja)

DEBEL:

Grupa A: D.Nestor/ N. Zimonjić (Kanada/Serbia), M. Bhupathi/ M.Knowles (Indie/Bahamy), F. Cermak/ M. Martinek (Czechy/Słowacja), M. Fyrstenberg/ M.Matkowski (Polska)

Grupa B: B. Bryan/ M. Bryan (USA), L. Dlouhy / L. Paes (Czechy/Indie), Ł.Kubot/ O. Marach (Polska/Austria), M.Mirnyj/ A. Ram (Białoruś/Izrael)