Platforma Obywatelska na duży problem z utrzymaniem wewnętrznej równowagi – mówi Jan Rokita w reakcji na wywiad Janusza Palikota. Lubelski lider PO powiedział, że władze Platformy powinny pozbyć się Rokity z partii, a stery w PO, zamiast Tuska mógłby, przejąć Bronisław Komorowski.

W ostatnim czasie te dość nonsensowne zachowania lubelskiego posła i milionera są tego świadectwem - mówi Rokita. Twierdzi też, że zgadza się z oceną złej sytuacji w Platformie, którą nakreślił Palikot. Nie zgadza się, że rozwiązaniem kryzysu jest wyrzucanie tych, którzy myślą inaczej niż otoczenie Donalda Tuska.

Jego zdaniem, w najbliższym czasie powinien odbyć się kongres PO, a nie tylko konferencja programowa. To na kongresie na nowo powinny zostać zdefiniowane: plan kierownictwa partii i program ideowy.

Rokita przypomina, że to nie pierwszy kryzys w Platformie Obywatelskiej: Mieliśmy tydzień temu groźby wyrzucenia z powodu debaty programowej w Gliwicach, do której w końcu nie doszło. 10 czy 15 prawie najbardziej znanych postaci Platformy Obywatelskiej. To wszystko jest niepoważne.