Prognoza pogody. Czas wyciągnąć z szafy ciepła szaliki i czapki, bo czeka nas najzimniejsza noc w sezonie. Również początek grudnia zapowiada się mroźno, ale dla tych, którzy nie lubią niskich temperatur mamy też dobrą wiadomość. Od niedzieli temperatura będzie wzrastać, w przyszłym tygodniu czeka nas duże ocieplenie.

Pogoda na piątek

Jak przewiduje IMGW, w nocy z czwartku na piątek na Podkarpaciu w rejonach podgórskich temperatura wyniesie od -13 stopni do -10 stopni Celsjusza. Lokalnie w obniżeniach terenu może spaść nawet do  do -15°C. To będzie najzimniejsza noc w sezonie.

W piątek spodziewane jest zachmurzenie małe i umiarkowane, a na Ziemi Lubuskiej i Pomorzu Zachodnim duże. Miejscami mogą występować opady deszczu i śniegu.

Na wschodzie kraju utrzyma się mroźna aura. W rejonie Rzeszowa termometry pokażą -4 stopnie, a w rejonie Lublina -3 stopnie Celsjusza. 

Pogoda na sobotę

W sobotę na wschodzie Polski nadal będzie mroźno, ale słonecznie. W rejonie Białegostoku termometry pokażą -6, a w Lublinie -5 stopni.

Z kolei w zachodniej części kraju będzie dużo cieplej, ale pochmurno. W Szczecinie aż 6 stopni powyżej zera. 

W paśmie od Wrocławia po Gdańsk spodziewane są opady śniegu.

Pogoda na niedzielę

W niedzielę mrozy ustąpią. W całym kraju będzie bardzo pochmurno ale temperatury wyraźnie wzrosną. 

W Szczecinie termometry pokażą aż 10 stopni powyżej zera, w Zielonej Górze 8 stopni a we Wrocławiu 7 kresek powyżej zera.

Po weekendzie powrócą wiosenne temperatury. W poniedziałek na zachodzie kraju termometry pokażą nawet 11 kresek powyżej zera. 

(nm)