W Belwederze trwa spotkanie prezydenta Lecha Kaczyńskiego z premierem Donaldem Tuskiem w sprawie uznania niepodległości Kosowa, planowanej wizyty premiera w USA i niedawnej w Moskwie.

Premier pytany przed wejściem na spotkanie o propozycje zmian w Konstytucji, które mogą ochłodzić nieco kontakty na linii premier-prezydent, odpowiedział: Tak naprawdę powtórzyłem tezy pana Lecha Kaczyńskiego sprzed niecałych dwóch lat. Uważam, że jego poglądy ówczesne na koniecznie zmiany ustroju Polski są wciąż zasadne.

Prezydent Rosji powiedział to w rozmowie z Donaldem Tuskiem, podczas lutowej wizyty polskiego premiera w Moskwie. Przed wizytą Tuska w Rosji na początku lutego "Niezawisimaja Gazieta" opublikowała artykuł, w którym została podważona prawda o mordach NKWD na polskich oficerach w Katyniu. czytaj więcej

Donald Tusk potwierdził też, że usłyszał od prezydenta Władimira Putina, że wydarzenia w Katyniu to zbrodnia stalinowska: Dobrze się stało, że czasami mimo niezbyt mądrych, a czasami nawet skandalicznych wypowiedzi niektórych rosyjskich historyków czy publicystów, że w tej sprawie mamy tak wyraźną wypowiedź.

Po spotkaniu nie przewidziano oficjalnych wypowiedzi polityków.