Służby ustalają, co było przyczyną ugaszonego już pożaru kamienicy w Świdnicy na Dolnym Śląsku. Ogień, który w budynku pojawił się w nocy, częściowo zniszczył jego dach. Strażacy musieli ewakuować mieszkańców budynku oraz przyległych do niego kamienic. Jedna osoba została ranna.

W gaszeniu ognia brało udział 17 zastępów straży pożarnej. Akcja trwała do godz. 4 rano. Informację o pożarze tzw. Pałacu Hochbergów, jednej z najstarszych świdnickich kamienic, służby otrzymały w sobotę około godziny 21.25.

Jedna osoba została poparzona. 30 mieszkańców kamienicy oraz innych, przyległych do niej budynków zostało ewakuowanych. 

W sieci pojawiło się wiele nagrań i zdjęć ze strażackiej akcji. Dyżurny WSKR, starszy kapitan Aleksander Więcek powiedział RMF FM w nocy, że mieszkańcy sąsiednich budynków, na które na szczęście ogień się nie przeniósł, już do nich wrócili.

10 mieszkańców kamienicy, w której doszło do pożaru, zostało przeniesionych do lokalu zastępczego.

Bilans start

W wyniku pożaru zniszczony został dach i strych kamienicy. Mieszkania są zalane, ale ogień nie naruszył niższych kondygnacji. 

W poniedziałek inspektor nadzoru budowlanego sprawdzi stan techniczny obiektu. Przyczyny pożaru na razie nie są znane - wyjaśni je policja.