RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Początek końca budowlanego molocha na Śląsku

Autor: Publikacja: Czwartek, 17 lutego (13:18) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Budynek na granicy Zabrza i Gliwic, w którym miał powstać najnowocześniejszy w Europie szpital zostanie rozebrany. Decyzję o likwidacji podjął już senat Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Gmach, wzniesiony jeszcze w czasach kiedy w Zabrzu pracował prof. Zbigniew Religa, nigdy nie został dokończony.

O terminie wyburzenia molocha zdecydują rzeczoznawcy. Zabronili oni komukolwiek wchodzić do budynku. Kilkunastopiętrowy gmach o powierzchni ponad 80 tys metrów kwadratowych straszy od lat. Utopiono w nim miliony złotych. Uczelnia, która próbowała ratować inwestycję wpadła w długi. Wiosną, kiedy władze Zabrza zmienią przeznaczenie działki, ziemię będzie można sprzedać. Operacja wyburzenia może jednak zająć miesiące i kosztować kilka milionów złotych.

Źródło: RMF FM FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: