Minister gospodarki morskiej Rafał Wiechecki kupił... parking. O atrakcyjny grunt należący do Agencji Nieruchomości Rolnych, tuż przy ruinach kościółka w Trzęsaczu w Zachodniopomorskiem, od lat starała się gmina Rewal.

Gmina ma już nawet projekt zagospodarowania całego placu. W założeniach miał tam powstać parking, toalety, punkt informacji turystycznej, a także przystanek dla wczasowiczów.

Po co Wiecheckiemu parking ? Po pierwsze - to jest moja prywatna sprawa, gdzie robię inwestycję(…)Po drugie - stanąłem jako zwykły człowiek do przetargu i wygrałem go. Jestem czysty jak łza, wszystko jest zgodne z prawem - tłumaczy reporterowi RMF FM minister Wiechecki.

Robert Skraburski, wójt gminy Rewal, podkreśla, że w tym miejscu nic innego jak parking powstać nie może. Dodaje, że Trzęsacz jest szalenie atrakcyjną miejscowością. Ruiny w Trzęsaczu są najczęściej odwiedzanym miejscem na trasie między Gdańskiem a Świnoujściem. Parking zapewne będzie przynosił krociowe zyski.

Działka o powierzchni prawie 2 tysięcy metrów kwadratowych została wylicytowana za ponad 300 tysięcy złotych. Wiechecki poinformował reportera RMF FM, że tylko połowa będzie należeć do niego.