Po nagłośnieniu sprawy przez RMF FM, płynie pomoc dla ucznia technikum w Lublinie. Chłopak, który za rok zdaje maturę, razem z ojcem niedawno trafił do noclegowni dla bezdomnych. Teraz pojawiła się nadzieja, że już niedługo będzie miał swój własny kąt.

Szczęśliwy zbieg okoliczności sprawił, że jego brat dostał mieszkanie i chłopak będzie mógł przenieść się do lokum zajmowanego do tej pory przez brata. Jednak łut szczęścia nie decyduje o wszystkim. Ważna jest ludzka pomoc.

W wędrówce po lubelskich urzędach chłopakowi towarzyszył reporter RMF FM. Udało się już załatwić zapomogę z wydziału oświaty. Ponadto dostał on karnet na siłownię i basen. Być może otrzyma również bilet miesięczny.

Dyrekcja jego szkoły złoży wniosek do rady rodziców o dodatkowe wsparcie finansowe. Chłopak otrzyma też potrzebne opinie i pomoc w złożeniu dokumentów w innych instytucjach. Sam nie krył wzruszenia, że sprawa tak ruszyła z miejsca. Zaświeciło się światełko nadziei. Wierzę w lepszą przyszłość - stwierdził.

Teraz urzędnicy wydziału lokalowego pomagają mu w napisaniu wniosku o mieszkanie komunalne. Dobra informacja jest też taka – na horyzoncie pojawił się sponsor, który zaoferował pomoc.