74-letnia kobieta w ostatniej chwili poprosiła o pomoc chirurgów z Namysłowa w woj. opolskim. Wcześniej – jak przyznała – leczyła się tylko za pomocą teleporad. W tym czasie jej brzuch robił się coraz większy. Okazało się, że w jamie brzusznej urósł jej olbrzymi guz.

Namysłowskie Centrum Zdrowia, ku przestrodze, opublikowało zdjęcia swojej pacjentki.

Do szpitala zgłosiła się 74-letnia kobieta, którą zaniepokoił bardzo duży przyrost brzucha. I to zaledwie w ciągu półtora miesiąca. Mimo swojego wieku, wyglądała jakby była w zaawansowanej ciąży.

Kobieta przyznała, że do tej pory była leczona tylko przez... teleporady. Żaden lekarz nie zlecił jej badań diagnostycznych.

W końcu postanowiła skontaktować się z chirurgiem. W ten sposób trafiła do Namysłowskiego Centrum Zdrowia. Tam zrobiono jej badania tomografii komputerowej. Wykazały one dużych rozmiarów guza w jamie brzusznej. Guz był tak duży, że doprowadził do przesunięcia narządów wewnętrznych. Kobieta miała też problemy z oddychaniem.

Ostatecznie pacjentce guza usunięto operacyjnie, a tydzień po zabiegu 74-latka opuściła szpital.

"Kochani Pacjenci, nie bagatelizujcie objawów choroby i mimo pandemii korzystajcie z dostępnej dla Was diagnostyki i konsultacji lekarskich" - apeluje na Facebooku Namysłowskie Centrum Zdrowia.