Nawet kilkadziesiąt milionów złotych może kosztować nowa siedziba Głównej Inspekcji Sanitarnej na warszawskiej Pradze - ustalił reporter RMF FM. W dotychczasowym budynku urzędnikom zrobiło się za ciasno, od kiedy zaczęły się mnożyć kolejne departamenty.

Budynek, gdzie ma się przenieść GIS to stara, 6-piętrowa kamienica, w której 150 urzędników będzie miało do dyspozycji 6,5 tysiąca metrów kwadratowych. W budynku trzeba będzie zrobić prawie wszystko. W ogłoszonym przetargu wyszczególniono: wykopy, prace rozbiórkowe, żelbetowe i murarskie, położenie instalacji elektrycznych, wodnokanalizacyjnych, wstawienie okien, zrobienie podłóg, dachu, dróg i chodników wokół budynku.

Mimo, że informacje można znaleźć na stronie internetowej GIS, urzędnicy twierdzą, że nie wiedzą, ile to może kosztować. W odpowiedzi na pytania reportera RMF FM przysłali jedynie maila, w którym stwierdzają, że budżet GIS to 12 milionów złotych, które idą na pensje i utrzymanie centrali. Laboratoria Sanepidu dostają na inwestycje sześciokrotnie mniej pieniędzy niż potrzebują. GIS już musi pokrywać czynsz. Płaci też za ochronę budynku, który czeka na remont.