RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Karpacz: Ewakuacja szpitala. Powodem uszkodzony gazociąg

Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

Strażacy i pracownicy pogotowia gazowego opanowali wyciek w Karpaczu na Dolnym Śląsku. Przez niego z Centrum Medycznego Karpacz ewakuowano ponad sto osób. Przy ulicy Myśliwskiej budowlańcy w czasie prac ziemnych uszkodzili gazociąg średniego ciśnienia.

Pracownicy gazowni i strażacy w czasie akcji próbowali odciąć dopływ gazu i zabezpieczyć miejsce wycieku. W akcji uczestniczyło siedem jednostek straży pożarnej.

Osoby, które zostały ewakuowane wróciły już do szpitala. Zagrożenie istniało: właśnie z nim związana była nasza obecność oraz decyzja o ewakuacji - wyjaśni Krzysztof Gielsa z komendy wojewódzkiej straży pożarnej we Wrocławiu. 

Ewakuowano również kilkudziesięciu mieszkańców okolicznych kamienic. 

Policja blokowała dojazd do szpitala od strony Białego Jaru.

(md)

Źródło: RMF FM
Tagi: szpital

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: