Stołeczni policjanci zatrzymali mężczyznę, który sprzedawał przez Internet wycofane z rynku tabletki na odchudzanie. Wcześniej te specyfiki na bazie amfetaminy można było kupić jedynie na receptę. Przy 25-latku znaleziono prawie 40 opakowań tabletek gotowych do wysłania.

Policjanci kryminalni z Pruszkowa otrzymali informację o młodym mężczyźnie, który pocztą przesyła duże ilości niewielkich paczuszek. Wewnątrz miały się znajdować lekarstwa.

Funkcjonariusze udali się w okolice wskazanego urzędu pocztowego. Nie musieli długo czekać. Zauważyli człowieka, który niósł dużą, niebieską torbę, a w niej zaadresowane i zapieczętowane przesyłki. Kamil R. przyznał, że w środku są nielegalne leki wspomagające odchudzanie.

W związku z tym, że mężczyzna posiadał przy sobie 38 paczek z farmaceutykiem, policjanci postanowili przeszukać jego mieszkanie. Kiedy policjanci wyprowadzali Kamila R. z mieszkania, ten podjął próbę ucieczki. Mężczyzna chciał wyskoczyć przez okno. Bezskutecznie. Natychmiast został powstrzymany przez policjanta. Udało mu się jedynie wybić okno na klatce schodowej.

25-latek usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu środków zakazanych. Grozi mu za to kara do 2 lat wiezienia.