Co dzieci sądzą o grzechach popełnianych przez rodziców? To jeden z tematów specjalnego wydania "Dziennika Gazety Prawnej". To dziś bardzo kolorowa gazeta, bo zaprojektowana przez dzieci, tuż przed przypadającym jutro Dniem Dziecka. Nasz reporter Michał Dobrołowicz rozmawiał z młodymi redaktorami odpowiedzialnymi za to wydanie.

Robimy obrazki o ekologii, żeby ludzie nie palili śmieci. Rysujemy też złotych medalistów na strony sportowe. W przedszkolu jest jednak fajniej, bo tam jest mniej pracy i mniej tłoku - przyznali w rozmowie z RMF FM dzieci odpowiedzialne za szatę graficzną aktualnego wydania gazety. Rysujemy różne rzeczy na różne tematy. Niektórzy rysują sport, inni gry komputerowe. Czujemy się bardzo dobrze, chociaż to trochę stresuje. Stresuje to, że można popełnić błąd, który inni zobaczą - dodali.


Chcielibyśmy, aby nasze obrazki były widoczne na pierwszej, najdalej na drugiej stronie - podkreślali młodzi redaktorzy w rozmowie z RMF FM. 


Z najnowszego wydania "DGP" można dowiedzieć się między innymi, co dzieci sądzą na temat jedzenia w przyszłości, czarnych dziur, zwierzętach w cyrku i szacunku do ubrań i żywności. 


Dzieci zaprojektowały nowe logo dziennika. Namalowały też wiele reklam, w tym logo RMF FM. 

Opracowanie: