Rezygnacja Michała Borowskiego ze stanowiska szefa Narodowego Centrum Sportu została przyjęta; Mirosław Drzewiecki podpisał dymisję. Teraz za budowę Stadionu Narodowego odpowiadać będzie Rafał Kapler, obecny wiceszef spółki PL 2012. Borowski pismo z prośba o dymisję przesłał do premiera i ministra sportu już dwa dni temu.

Początkowo w wydanym przez resort komunikacie sugerowano, że Michał Borowski na stanowisku NCS pozostanie jeszcze przez pewien czas, aby dokończyć rozpoczęte prace. Wiele osób, w tym sam zainteresowany, uznało więc, że na czele Centrum na razie zmian nie będzie.

Mirosław Drzewiecki zmienił więc zdanie i dymisję podpisał. Oczekiwanie było takie, by było to jednoznacznie powiedziane. Teraz więc mamy świadomość, że jest jednoznacznie - tłumaczył minister. O zamieszaniu wokół dymisji Michała Borowskiego posłuchaj w relacji reportera RMF FM Mariusza Piekarskiego:

Swoją rezygnację Borowski tłumaczył „toczącą się od miesiąca w mediach dyskusją” na jego temat. Chodzi m.in. o to, że Borowski zasiadał we władzach spółek w Szwecji, w czasie gdy był urzędnikiem stołecznego magistratu i nie ujawnił tego w oświadczeniu majątkowym.