Przed godziną 7 na przejeździe kolejowym w Wymysłowie koło Gniezna doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z pociągiem. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń – informuje portal Trzemeszno24.info.

Kierowca ciężarówki wjechał na przejazd kolejowy i wtedy - prawdopodobnie - doszło do awarii samochodu. W pojazd uderzył pociąg towarowy i przeciągnął ciężarówkę przez kilkaset metrów.

Samochód stanął w płomieniach. Oficer prasowy komendy PSP w Gnieźnie mł. bryg. Jarosław Łagutoczkin powiedział, że pożar ciężarówki, który częściowo przeniósł się na lokomotywę, gasiło sześć jednostek straży pożarnej. 

Na szczęście kierowcy udało się opuścić pojazd. Obrażeń nie odniósł też maszynista pociągu.

Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP PLK przekazał, że pociąg towarowy, nieprzewożący ładunku, jechał z Gdyni do miejscowości Czarny Bór na Dolnym Śląsku. W wyniku zderzenia ruch na trasie kolejowej łączącej Poznań z Toruniem i Olsztynem został wstrzymany.

"Pociągi dalekobieżne jeżdżą okrężną trasą przez Barłogi i Wrześnię" - powiedział Śledziński. Dodał, że przewoźnicy regionalni jeszcze nie podjęli decyzji o uruchomieniu autobusowej komunikacji zastępczej.

W wyniku zdarzenia droga krajowa nr 15 jest zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy drogami lokalnymi.