Awaria Pendolino jadącego z Krakowa do Warszawy! „Usłyszeliśmy komunikat, że jest usterka systemu hamowania, że nie pojedziemy dalej” - powiedział nam pan Krystian, który zadzwonił na Gorącą Linię RMF FM. Pasażerowie ponad 2 godziny czekali na nowy skład.

Skład, który po godzinie 6 wyjechał z Krakowa do Warszawy, stanął przed stacją Kraków - Batowice. Co chwilę - pociąg - jakby przyspieszał i zaczynał gwałtownie hamować. Tak było kilka razy, w końcu się zatrzymaliśmy. Usłyszeliśmy komunikat, że jest awaria systemu hamowania, że nie pojedziemy dalej - powiedział nam pan Krystian, dzwoniąc na Gorącą Linię RMF FM. Zepsuty skład - po ponad dwóch godzinach - podmieniono i pasażerowi mogli ruszyć w dalszą podróż. Warto pamiętać, że w przypadku opóźnienia pociągu o godzinę pasażerowie mogą otrzymać 25 proc. rekompensatę.

Pociągi firmy Alstom wyjechały na tory 14 grudnia. Koszt 20 pociągów Pendolino zakupionych przez PKP Intercity to ok. 400 mln euro. Kontrakt o wartości 665 mln euro obejmuje także budowę zaplecza technicznego w Warszawie oraz koszty utrzymania technicznego pociągów przez 17 lat. 22 grudnia poinformowano o gigantycznej karze dla firmy Alstom. Koncern ma zapłacić 772 mln dolarów grzywny za posługiwanie się łapówkami przy uzyskiwaniu rządowych kontraktów w różnych państwach. Działający w branży elektromaszynowej Alstom stosował takie praktyki między innymi w Indonezji, Arabii Saudyjskiej i Egipcie.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.