Ładunek eksplodował, gaśnica poleciała w kierunku chłopców i z wielką siłą uderzyła 16-latka w klatkę piersiową. Chłopak zginął na miejscu - powiedział rzecznik policji w Biłgoraju Tomasz Kasprzyk. Funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności tragedii. Policyjny psycholog udzielił pomocy rodzinie i kolegom zabitego chłopca.
To druga w ostatnich dniach na Lubelszczyźnie śmierć młodego człowieka w wyniku zabawy materiałami wybuchowymi. W piątek w miejscowości Lachówka Mała, w powiecie Biała Podlaska, zginął 19-latek, gdy wybuchła bomba, którą usiłował skonstruować prawdopodobnie na podstawie informacji z internetu.