Policjanci z Wodzisławia Śląskiego wyjaśniają okoliczności dramatycznego wypadku w Radlinie. 15-latka została tam potrącona na przejściu dla pieszych przez dwa auta. Funkcjonariusze ku przestrodze opublikowali nagranie z monitoringu pokazujące tę sytuację.


15-latka została potrącona w ubiegłą niedzielę po godz. 17 na ulicy Korfantego w Radlinie. Do wypadku doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych. Najpierw dziewczynę potrącił jeden samochód, a potem odbiła się od niego i wpadła pod drugi. 

15-latka trafiła do szpitala. Jest w stanie ciężkim, ale stabilnym. Jak podkreśla policja, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo

Wiadomo, że kierowcy uczestniczący w tym zdarzeniu byli trzeźwi. Jak podkreślają funkcjonariusze, warunki na drodze tego dnia były trudne, a widoczność ograniczona. 

Policjanci tłumaczą, że nagranie opublikowali po to, by uświadomić wszystkim - nie tylko pieszym, ale i kierowcom - jak ważne jest dokładne obserwowanie jezdni. 


Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.