W piątek wciąż nie cichnie sprawa przelotów rodziny Marka Kuchcińskiego rządową maszyną. Marszałek Sejmu będzie musiał za nie zapłacić – tak zadecydował Jarosław Kaczyński. Prezes PiS ocenił sytuację jako niedopuszczalną i wymógł na Kuchcińskim, żeby kwotę równą kosztom podróży przeznaczył na cele charytatywne. W związku z doniesieniami o „rodzinnych” przelotach Kuchcińskiego klub PO-KO domaga się jego dymisji. W piątek Ministerstwo Energii poinformowało, że mali przedsiębiorcy, samorządy oraz szpitale mogą do północy w poniedziałek składać oświadczenia do firm energetycznych, by utrzymać niższą cenę prądu w drugim półroczu tego roku. Tym samym, przedłużony został termin składania dokumentów. Z powodu wysokiej temperatury w polskich rzekach utrzymuje się niski poziom wody - w niektórych miejscach jest on już alarmujący. Jak przyznają hydrolodzy: "Sytuacja z dnia na dzień jest coraz trudniejsza". Zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje piątku!

Prezes PiS oburzony informacjami o przelotach marszałka Sejmu. Kuchciński musi pokryć koszty z prywatnych pieniędzy

Prezes PiS oburzony informacjami o "rodzinnych" lotach marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego rządowym samolotem - dowiedzieli się reporterzy RMF FM. Według ich informacji, jednym z pierwszych tematów trwającej przy Nowogrodzkiej narady ws. list wyborczych była właśnie ta głośna w ostatnich dniach sprawa. Jarosław Kaczyński osobiście zdecydował, że Kuchciński ma pokryć koszty przelotów swojej rodziny rządową maszyną. Co więcej, stwierdził, że takie sytuacje są niedopuszczalne i nie mogą się nigdy powtórzyć.

PO chce odwołania marszałka Kuchcińskiego za „oligarchiczne zachowanie”

Klub Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska domaga się odwołania marszałka Sejmu. To reakcja na ujawnione przez posła Sławomira Nitrasa dokumenty, z których wynika, że Marek Kuchciński na pokład rządowego samolotu zabierał członków swojej rodziny.

 

Resort energii wydłużył termin składania oświadczeń ws. niższych cen prądu

Jest więcej czasu na złożenie oświadczenia do firm energetycznych, by utrzymać niższą cenę prądu w drugim półroczu tego roku. Ministerstwo Energii poinformowało, że mali przedsiębiorcy, samorządy oraz szpitale mogą składać dokument w spółkach energetycznych do północy w poniedziałek. Z ustawy wynika, że ten termin kończy się jutro.

Incydent przed hotelem Beaty Kempy. Świadek: To nie była napaść, a szarpanina o stłuczkę

Nowe fakty w sprawie napaści na kierowcę PE, który czekał pod hotelem, w którym zatrzymała się eurodeputowana Beata Kempa. Dziennikarka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon dotarła do świadka incydentu, który złożył zeznania na policji.

Policja publikuje portret pamięciowy mężczyzny podejrzewanego o pobicie Przemysława Witkowskiego

Wrocławska policja opublikowała portret pamięciowi mężczyzny podejrzewanego o pobicie publicysty Przemysława Witkowskiego. Mundurowi proszą o pomoc w zidentyfikowaniu sprawcy.

Niski poziom rzek w całym kraju. "Sytuacja jest coraz trudniejsza"

W całej Polsce jest bardzo zła sytuacja, jeśli chodzi o niski poziom wody w rzekach. Będzie się ona pogarszała lawinowo w ciągu najbliższych dni ze względu na prognozowane upały - mówi hydrolog z IMGW Paweł Staniszewski.

"Hardkorowy parawaniarz" w Ustroniu Morskim

Tego plażowicza poniosła fantazja. Za pomocą konarów, gałęzi i parawanu zajął swoje miejsce na plaży w Ustroniu Morskim przebywający tam turysta. Nietypowy widok małej dżungli tuż przy brzegu Bałtyku zaniepokoił m.in. urzędników i policję.