RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

W Polsce jest lepiej... bo jest praca - mówią mi Ukrainki pracujące w Warszawie

Publikacja: Wtorek, 8 grudnia (12:02) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W Polsce jest lepiej, bo jest... praca - mówią Ukrainki, które pracują w Warszawie. Przyjeżdzają korzystając z wizy turystycznej, gdy ta się kończy - wracają do domu, a na ich miejsce przyjeżdzają kuzynki czy koleżanki. Tak wymieniają się latami...

Sprzątają, opiekują się dziećmi i starszymi osobami. Za godzinę zarabiają od 10 do nawet kilkudziesięciu złotych. By zaoszczędzić - wspólnie wynajmują mieszkania. Oszczędzają jak mogą, by pieniądze posłać dzieciom, mężom i rodzicom. I tęsknią...

Tagi: praca
Dalsza część artykułu pod materiałem video: