RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

W Ameryce huragany, w Europie słońce

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W Europie Środkowej w tym roku panuje wyjątkowo piękna jesień. Austriaccy meteorolodzy przypisują ten fakt huraganowi „Wilma”, który tydzień temu spustoszył Karaiby i amerykańską Florydę.

Już dawniej odnotowywaliśmy, że po huraganach na pókuli południowej, u nas w Europie utrzymuje się niskie ciśnienie, mniejsze niż zwykle są ruchy powietrza, a temperatura jest o parę stopni wyższa - mówią austriaccy specjaliści od pogody. Podkreślają, że w tym roku mieszkańcom Europy sprzyja także rozległy wyż nad Rosją. Wszystkie te czynniki razem wzięte powodują, że na nasz kontynent cały czas napływa ciepłe powietrze z południa.

Posłuchaj relacji naszego korespondenta Tadeusza Wojciechowskiego:

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: