RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Transport miny pod specjalnym nadzorem

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Okręt Zbyszko transportuje dziś na poligon morski ważącą niemal tonę minę. To pozostałość z czasów II wojny światowej. Od 60. lat leżała ona na dnie kanału portowego w Gdańsku. Zdetonują ją saperzy - płetwonurkowie z okrętu Czajka.

Jeszcze do wczoraj pływały nad nią statki. Wykopała ją portowa pogłębiarka.

Transportujemy ją na otwarte akweny, na nasz poligon. Zostaną na niej zamontowane odpowiednie ładunki wybuchowe. Nie za małe, nie za duże, akurat takie, które są potrzebne do jej detonacji. Będzie ona bezpieczna dla środowiska - mówił Bartosz Zajda z zespołu prasowego dowódcy marynarki wojennej.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: