Do tragicznego w skutkach wypadku doszło we wsi Raniewo pod Kwidzynem w województwie pomorskim. Zginęły cztery osoby, a trzy są ranne. Według wstępnych ustaleń, na drodze wojewódzkiej nr 521 doszło do czołowego zderzenia. Nie wiadomo, kto prowadził auto, którego kierowca spowodował wypadek. Dwie osoby, które są w szpitalu, będą w tej sprawie zatrzymane.

Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej nr 521 we wsi Raniewo na Pomorzu. Ze wstępnych informacji wynika, że to bmw znalazło się na przeciwległym pasie ruchu i uderzyło w renault. Zginęły cztery osoby jadące renault. Trzy osoby jadące bmw zostały poszkodowane. Odwieziono je do szpitala.

Wcześniej rannych, którzy byli zakleszczeni w aucie, musieli wyciągać strażacy.

Dwie z ofiar, które jechały Renault Scenic, to małżeństwo z Kwidzyna. Na tylnej kanapie podróżowało małżeństw w wieku 67 lat, mieszkańcy Sosnowca. Cała czwórka wracała z pogrzebu.

Bmw jechały trzy osoby w wieku 22, 27 i 32 lata. 

Według nieoficjalnych informacji dziennikarza RMF FM pojawiły się wątpliwości co do tego, kto prowadził bmw, którego kierowca spowodował wypadek.

Początkowo policjanci informowali, że z ich wstępne ustalenia wskazują na 22-letniego mężczyznę. Był trzeźwy. 

Z naszych informacji wynika, że brana jest pod uwagę wersja, iż mężczyzna mógł wziąć winę na siebie, by chronić 32-letniego nietrzeźwego kolegę. To właśnie on mógł być kierowcą, dlatego obaj mają zostać zatrzymani.

Prokuratura będzie prowadzić śledztwo, które wyjaśnić ma te okoliczności. 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(j.)