Była premier Beata Szydło spowodowała kolizję w Krakowie. RMF FM dotarło do filmu z momentu stłuczki. Znany producent filmowy, Piotr Woźniak-Starak, wypadł z motorówki na jeziorze Kisajno. Do jutrzejszego poranka zawieszono poszukiwania milionera. Nie ma przełomu w akcji ratunkowej, którą druga dobę prowadzą ratownicy i górnicy w jaskini Wielka Śnieżna w Tatrach. Szanse na uratowanie dwóch uwięzionych w niej grotołazów maleją z każdą godziną. Przygotowaliśmy dla was zestawienie najważniejszych informacji dnia.

Była premier Beata Szydło sprawcą kolizji w Krakowie

Beata Szydło, siedząc za kierownicą, wyjeżdżała z drogi podporządkowanej na aleję Krasińskiego. Według świadków - jej auto miało wjechać na lewy pas. Wtedy jadący główną ulicą samochód nie zdążył wyhamować i uderzył w tył auta byłej premier.

RMF FM dotarło także do nagrania z momentu stłuczki.

Piotr Woźniak-Starak zaginął na jeziorze Kisajno. Wypadł z motorówki

Osobą poszukiwaną na jeziorze Kisajno jest producent filmowy Piotr Woźniak-Starak - potwierdza rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny. 39-letni mężczyzna wypadł z motorówki w niedzielę nad ranem. Jego towarzyszka, 27-letnia mieszkanka Łodzi, zdołała sama dopłynąć do brzegu.

Dramatyczna akcja ratunkowa w jaskini Wielkiej Śnieżnej w Tatrach. Nie ma przełomu

Drugą dobę trwa dramatyczna akcja ratunkowa w jaskini Wielkiej Śnieżnej w Tatrach, gdzie utknęło dwóch grotołazów. Woda zalała bardzo wąski i ciasny korytarz, którym przeszli i odcięła im drogę powrotu. Ratownicy za pomocą ładunków pirotechnicznych próbują dotrzeć do nich od drugiej strony.

26 ratowników przez całą noc pracowało w jaskini w Wielkiej Śnieżnej, by odnaleźć i wydobyć na powierzchnie dwóch grotołazów, którym woda odcięła drogę do wyjścia.

Niestety, przełomu wciąż nie ma. Ratownicy przez całą noc próbowali poszerzyć bardzo wąską szczelinę, która według ich oceny może doprowadzić do grotołazów. To na razie nie dało efektu.

Farma trolli w resorcie sprawiedliwości. Wiceminister organizował akcję przeciwko sędziom

Wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak stoi za zorganizowaniem akcji mającej kompromitować sędziów, którzy sprzeciwiają się zmianom w wymiarze sprawiedliwości - ustalił portal Onet.pl. Bliski współpracownik Zbigniewa Ziobry wykorzystywał w tym celu internautkę popierającą Prawo i Sprawiedliwość.

Jedną z akcji była próba skompromitowania szefa Stowarzyszenia "Iustitia" prof. Krystiana Markiewicza. Opierała się ona na anonimowej historii "zawierającej plotki, pogłoski i domysły na temat jego życia prywatnego, w tym intymnych kontaktów z kobietami oraz sposobów budowania swojej pozycji w środowisku sędziowskim" - pisze Onet.

Ustawa ws. lotów najważniejszych osób w państwie. Wszystkie loty prezydenta będą miały status HEAD

Wszystkie loty prezydenta automatycznie będą miały status HEAD - tak wynika z przygotowanej przez Kancelarię Premiera ustawy o organizacji lotów z najważniejszymi osobami w państwie, do której dotarł reporter RMF FM. Premier oraz marszałkowie Sejmu i Senatu będą mogli latać w takim trybie "w celu realizacji zadań bezpośrednio związanych z pełnioną funkcją".

Nowe zapisy jednak niekoniecznie muszą ograniczyć nadużywanie lotów rządową flotą. Wystarczy na przykład zaproszenie na uroczystość dla premiera razem z członkami rodziny, by mógł udać się lotem head w dowolne miejsce.

Kwiatkowski odchodzi ze stanowiska prezesa NIK

Krzysztof Kwiatkowski rezygnuje ze stanowiska prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Powodem takiej decyzji jest jego start w wyborach parlamentarnych.

Tragedia w Walentowie. Wjechali na rowerach pod pociąg

Tragedia w Walentowie w województwie kujawsko-pomorskim. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym pociąg śmiertelnie potrącił kobietę i dwójkę jej dzieci. Później uderzył w nich jeszcze drugi skład.