RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Sieradzki szpital bez lekarzy

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Od jutra sieradzki szpital w Łódzkiem zostaje bez 37 lekarzy. To jedna czwarta zatrudnionych specjalistów. Dziś minął ostatni dzień wypowiedzeń umów o pracę. Ostatnie, gorączkowe rozmowy medyków z dyrekcją placówki nie przyniosły porozumienia.

W tym roku lekarze chcieli osiągnąć zarobki w wysokości 2 średnich krajowych. Dyrektor oferował nieco ponad połowę żądanej sumy.

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: