Na stadionie w Bolonii reprezentacja Polski zremisowała z Włochami 1:1 w pierwszym meczu Ligi Narodów. Na prowadzenie Biało-czerwoni wyszli w 40. minucie gry po bramce Piotra Zielińskiego. „Squadra Azzurra” wyrównała w 78. minucie, kiedy rzut karny wykorzystał Jorginho. Był to pierwszy mecz pod wodzą nowego selekcjonera Jerzego Brzęczka.

Robert Lewandowski w starciu z Mario Balotellim /Bartłomej Zborowski /PAP

Pierwszą doskonałą sytuację w tym meczu stworzyli sobie Polacy. Po długim podaniu piłkę na połowie przeciwników przejął Robert Lewandowski, zagrał na wolne pole do Piotra Zielińskiego, ten wbiegł w pole karne, uderzył, ale fantastyczną interwencja popisał się Gianluigi Donnarumma i odbił futbolówkę.

Drugą bardzo dobrą sytuację w 26. minucie miał Grzegorz Krychowiak. Piłkę z autu wrzucił Reca, w powietrzu zagrał Jan Bednarek, futbolówkę zgrał Lewandowski, a na 10. metrze znalazł się Krychowiak, ale jego strzał obronił Donnarumma.

Bardzo dobrą okazją 10 minut później odpowiedzieli Włosi. Po stracie Mateusza Klicha piłka trafiła do Federico Bernardeschiego, ale Włoch uderzył tuż obok słupka.

Co nie udało się wcześniej, wyszło w 40. minucie. Piłkę odzyskał Klich, zagrał do Lewandowskiego, ten pobiegł lewą stroną, dośrodkował w pole karne, Rafał Kurzawa zostawił piłkę Piotrowi Zielińskiemu, który mocnym strzałem z powietrza nie dał szans Donnarummie.

Drugą połowę od ataku rozpoczęli Polacy. Piłkę efektownie piętą przejął Jakub Błaszczykowski, dośrodkował w pole karne, tam z woleja uderzył Lewandowski, ale piłkę przeleciała nad poprzeczką.

W drugiej części gry w polskiej drużynie pojawili się: Damian Szymański i Karol Linetty. Zastąpili Mateusza Klicha i Piotra Zielińskiego.

Groźna sytuację mieli Włosi w 74. minucie. Mocno zza pola karnego uderzył wprowadzony w drugiej połowie Federico Chiesa, piłkę odbił Kamil Glik, ale mimo tego futbolówkę złapał Łukasz Fabiański.

Włosi wyrównali w 78. minucie. Federico Chiesa wbiegł w pole karne i został sfaulowany przez Jakuba Błaszczykowskiego. Do jedenastki podszedł Jorginho i pewnie pokonał Fabiańskiego.

Na boisku pojawił się  trzeci debiutant tego wieczoru - Rafał Pietrzak. Zawodnik Wisły Kraków zmienił Jakuba Błaszczykowskiego.

Do końca meczu utrzymywała się przewaga gospodarzy, ale podopieczni Roberto Manciniego nie potrafili zdobyć zwycięskiej bramki.

We wtorek 11 września reprezentacja Polski rozegra mecz towarzyski z Irlandią. W kolejnym pojedynku w Lidze Narodów Polska zmierzy się z Portugalią 11 października.