RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Polowanie na bizony w USA

Publikacja: Wtorek, 4 października (12:26) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Po 15 latach w USA znów można zapolować na bizona. W Montanie do odstrzału jest 24 zwierzęta. Na polowanie zgłosiło się ponad sześć tysięcy amerykańskich myśliwych.

Bizony, które i przewędrowały na południe stanu Montana, oddaliły się z terenu Parku Narodowego Yellowstone.

W Yellowstone mieszka obecnie około 4 900 bizonów. Często opuszczają one park i wędrują poza rezerwat. Miejscowi farmerzy obawiają się, że zwierzęta przenoszą zakaźną, groźną dla bydła w także dla ludzi chorobę - brucelozę. Stąd też protestują przeciwko ich obecności.

Zdjęcie ze strony Winona State University

Źródło: brak

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: