Poznaliśmy numery list wyborczych do Parlamentu Europejskiego. To jedna z głównych informacji dnia. W piątek informowaliśmy także o kolejnym już w ostatnim czasie wypadku z udziałem SOP. Do zdarzenia doszło w stolicy. Z kolei w Łodzi sąd okręgowy skazał na dożywocie 31-letniego Artura W. za zabójstwo 20-letniej Kai. Co jeszcze się działo? Oto nasze podsumowanie dnia.

Wybory do PE: PKW wylosowała numery list komitetów wyborczych

Państwa Komisja Wyborcza podała numery komitetów w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Losowanie numerów list wyborczych PKW przeprowadziła w piątek. Do urn pójdziemy 26 maja.

Premier: Poproszę prezydenta, aby objął obrady okrągłego stołu swoim patronatem

Przeprowadzenie obrad okrągłego stołu w formule Rady Dialogu Społecznego z patronatem prezydenta jest propozycją do rozważenia. Bardzo gorąco poproszę prezydenta Andrzeja Dudę, aby objął nasze obrady patronatem - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki po zakończeniu obrad okrągłego stołu ws. oświaty.

Wypadek SOP w Warszawie. BMW potrąciło rowerzystkę

Wypadek - kolejny już w ostatnim czasie - z udziałem auta Służby Ochrony Państwa.

Jak ustalił dziennikarz RMF FM Krzysztof Zasada, w Warszawie prowadzący czarne bmw funkcjonariusz SOP-u, skręcając z dwupasmowej Czerniakowskiej w lewo, w niewielką przecznicę, nie zauważył jadącej ulicą rowerzystki i uderzył w nią.

Kobieta ma potłuczenia, została zabrana do szpitala na obserwację.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT! >>>>

Arsen, ołów, rtęć, nikiel... Aż 14 mln ton odpadów tuż obok pól uprawnych w Krakowie

Na składowiskach odpadów huty przy ul. Dymarek w Krakowie znajdują się metale ciężkie. Wcześniej służby o nich nie wiedziały.

"Zidentyfikowaliśmy arsen, bar, cynk, chrom, miedź, molibden, nikiel, antymon, selen, żelazo, kadm, ołów i rtęć. Te jednak mieszczą się w normach" - zapewnia Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Krakowie.

"Pobrane przez inspekcję próbki nie są reprezentatywne" - twierdzi natomiast dr Mariusz Czop z Akademii Górniczo-Hutniczej.

O szokujących ustaleniach dziennikarza RMF MAXXX Przemysława Błaszczyka przeczytasz TUTAJ! >>>>

Dożywocie za zabójstwo 20-latki. Zakleił usta, nogi spętał sznurkiem

Łódzki sąd okręgowy skazał na dożywocie 31-letniego Artura W. za zabójstwo 20-letniej Kai. Wyrok jest nieprawomocny.

To miało być morderstwo z zazdrości. Wysoki wyrok był zaskoczeniem dla skazanego, jego babki i przyjaciółki rodziny. Pani Zofia mówiła, że bliscy Artura W. nie spodziewali się tak surowego rozstrzygnięcia.

Opinia publiczna może uznać dożywotnie więzienie za karę adekwatną do zbrodni, która polegała na uduszeniu 20-latki gołymi rękoma.

Krajowa "5" może być zablokowana do soboty. Wyciekła toksyczna substancja

Służby wciąż usuwają skutki poważnego wypadku na drodze krajowej numer 5 na obwodnicy Szubina, do którego doszło minionej nocy. Zderzyły się tam dwa samochody ciężarowe, na drogę wylała się toksyczna i żrąca substancja - TDI.

Droga może być zablokowana do soboty.

Droga krajowa nr 5 łączy województwo kujawsko-pomorskie z wielkopolskim i dolnośląskim. Policja wyznaczyła objazd przez miasto Szubin - starym przebiegiem trasy.