RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Okęcie: Próba przemytu ponad 3 kg kokainy

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ponad 3 kg kokainy o wartości ok. 950 tys. zł próbował przemycić z Ameryki Południowej 30-letni mieszkaniec Polski. Mężczyznę zatrzymali celnicy na stołecznym lotnisku Okęcie. To największy w tym roku przemyt narkotyków wykryty w Warszawie.

30-latek przewoził sprasowaną kokainę w specjalnej stalowej szynie umocowanej wokół ścianek walizki. Szyna była zalana gipsem. Wydostanie narkotyków z walizki zajęło celnikom prawie cztery godziny.

Według rzecznika warszawskiej Izby Celnej, z 1 grama kokainy można zrobić od 5 do 10 "działek" narkotyku. Każda z nich ma wartość 250 zł.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: