W poniedziałek wpłynie do prokuratury doniesienie Najwyższej Izby Kontroli w sprawie niedopełnienia obowiązków przez kierownictwo wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - dowiedziała się reporterka RMF FM Barbara Zielińska. Kontrolerzy NIK-u twierdzą, że przetarg na budowę Autostradowej Obwodnicy Wrocławia roi się od błędów, przez co wartość budowy wzrosła o ponad 2,5 miliarda złotych.

Zdaniem kontrolerów NIK pracownicy wrocławskiego oddziału GDDKiA popełnili błędy na etapie przygotowania inwestycji i nie zrobili wszystkiego, by obwodnicę zbudować jak najtaniej. Wartość projektu wzrosła z niewiele ponad półtora miliarda do prawie 4 miliardów złotych.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad twierdzi, że nic nie wie o zamiarach Najwyższej Izby Kontroli, bo żadne oficjalne pismo w tej sprawie do niej nie trafiło. Rzeczniczka GDDKiA zapewnia jednak, że przetarg był kontrolowany przez Urząd Zamówień Publicznych, który nie miał w tej sprawie żadnych zastrzeżeń.