RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Młodzi kierowcy zapłacą wyższe ubezpieczenie

Publikacja: Wtorek, 7 października (19:00) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Nawet siedem razy mogą zdrożeć pakiety ubezpieczeń wykupywane przez młodych kierowców. Takie są reguły na zachodzie, gdzie młodzi płacą znacznie więcej, bo ubezpieczyciele coraz częściej zwracają uwagę na wiek kierowcy i bezszkodową jazdę.

U nas na szczęście nie nastąpi to tak szybko, ponieważ na rynku ubezpieczeń jest duża konkurencja. Ubezpieczyciele jednak stopniowo będą zwiększać różnicę w ofertach dla 20 i 40-latków, bo ci młodsi zdecydowanie gorzej jeżdżą, dlatego zapłacą znacznie więcej – mówi Marcin Broda z firmy monitorującej rynek ubezpieczeniowy: Młodzi ludzie nie mogą się pochwalić przebiegiem bezszkodowości, który w istotny sposób zmniejsza składkę. Poza tym rzeczywiście powodują więcej szkód. Młodzi znają jednak sposób na płacenie mniejszego ubezpieczenia:

Dla ubezpieczycieli kobiety i mężczyźni nie są równi. Ze statystyk wynika, że panie powodują mniej wypadków, dlatego to one zapłacą niższą składkę.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: