RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ekstremalny wyścig narciarski w Tatrach

Publikacja: Niedziela, 8 lutego (10:05) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Blisko 250 zawodników i zawodniczek wystartowało w organizowanym po raz pierwszy zjeździe na krechę z Kasprowego Wierchu, czyli ekstremalnym wyścigu narciarsko-snowboardowym. Jako pierwszy na mecie przy stacji dolnej kolejki linowej w Kuźnicach stawił się Wojciech Szczepanik z AZS AWF Katowice.

Zawodnicy musieli przejechać na krechę trasę o długości pięciu kilometrów. Start nie należał jednak do najłatwiejszych – narciarze najpierw musieli dobiec do swoich nart i desek, wpiąć je do butów, a następnie jak najszybciej ruszyć w dół stoku. To bardzo ciężko znieść kondycyjnie. (…) Pod koniec pękały mi nogi - powiedział reporterowi RMF FM zwycięzca zawodów. Wyścig obserwował Maciej Pałahicki. Posłuchaj:

Więcej o zawodach znajdziech na stronach .

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: