Prezydent Andrzej Duda poinformował, że nie będzie uczestniczył w Światowym Forum Holokaustu w Jerozolimie. Duda chciał zabrać głos podczas uroczystości, by ewentualnie skontrować oskarżenia ze strony prezydenta Rosji Władimira Putina. Dzisiaj także odbyło się zwołane przez głowę państwa posiedzenie Rady Gabinetowej - w związku z obchodami 75. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Auschwitz oraz w kwestii niepokojów na Bliskim Wschodzie. W Polsce doszło też do tragicznego zdarzenia - znany dziennikarz Krzysztof Leski został zamordowany. Jego zabójca sam zgłosił się na policję. W Iranie z kolei cały dzień trwały uroczystości pogrzebu generała Kasema Sulejmaniego. Podczas wydarzenia wybuchła panika i 56 osób zginęło na skutek stratowania. Taki był wtorek w Polsce i na świecie. Zapraszamy do lektury naszego Podsumowania Dnia.

Posiedzenie Rady Gabinetowej: "Nie ma żadnych sygnałów o jakimkolwiek zagrożeniu dla Polski"

Prezydent RP Andrzej Duda zwołał posiedzenie Rady Gabinetowej. Podczas spotkania poruszony został temat sytuacji na Bliskim Wschodzie, obchodów 75. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz - Birkenau oraz zadania polityki historycznej w kontekście relacji polsko-rosyjskich.

Duda: Jako prezydent nie będę uczestniczył w Światowym Forum Holokaustu

Prezydent Andrzej Duda poinformował, że jako prezydent RP nie będzie uczestniczył w Światowym Forum Holokaustu w Yad Vashem. Prezydent na konferencji po zakończeniu posiedzenia Rady Gabinetowej podkreślał, że w trakcie obchodów 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau w Jerozolimie 23 stycznia mają zabrać głos prezydent Rosji Władimir Putin oraz prezydenci Niemiec, Francji i przedstawiciele Wielkiej Brytanii i USA.

Znany dziennikarz Krzysztof Leski został zamordowany. Zabójca sam zgłosił się na policję

Nie żyje Krzysztof Leski: znany dziennikarz radiowy i telewizyjny został zamordowany.

Zabójca sam zgłosił się na policję: 34-letni Łukasz B. powiedział policjantom patrolującym Rynek Główny w Krakowie, że w noc sylwestrową zamordował w Warszawie człowieka.


Pogrzeb Sulejmaniego. 56 osób zginęło podczas uroczystości

We wtorek po południu rozpoczął się pogrzeb Kasema Sulejmaniego, który został opóźniony ze względu śmierć 56 osób stratowanych podczas wcześniejszych uroczystości pogrzebowych - podała agencja ISNA. Generał spocznie w rodzinnym mieście Kerman.

Dyrektor Teatru Bagatela Henryk S. z zarzutami. Nie trafi do aresztu

Henryk S., dyrektor krakowskiego Teatru Bagatela usłyszał zarzuty dotyczące łamania praw pracowniczych i nakłaniania do innych czynności seksualnych. Mężczyzna nie przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia.

Zbigniew Stonoga zatrzymany za groźby pod adresem Zbigniewa Ziobry

Zbigniew Stonoga, który publicznie groził ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze i jego rodzinie, został zatrzymany przez kieleckich policjantów. Prokuratura postanowiła o zmianie i uzupełnieniu zarzutów, które zostaną mu przedstawione.

SLD rekomenduje Roberta Biedronia do kandydowania w wyborach prezydenckich

Zarząd SLD zdecydował we wtorek o rekomendacji lidera Wiosny Roberta Biedronia na kandydata w wyborach prezydenckich. Gratulując Biedroniowi szef SLD Włodzimierz Czarzasty podkreślał, że ma on jasne poglądy m.in. w sprawie świeckiego państwa, UE, spraw socjalnych oraz wolności obywatelskich.

Turniej kwalifikacyjny do IO: Polki pokonały Bułgarki

Polskie siatkarki pokonały w niderandzkim Apeldoorn Bułgarię 3:1 (23:25, 25:20, 25:19, 25:22) w pierwszym meczu grupy A kontynentalnego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. W czwartek w kolejnym spotkaniu zmierzą się z gospodarzem zawodów.