Zima znów pokazała swoje groźne oblicze. Najgorzej jeździ się po drogach w Lubuskiem, Dolnego Śląska i na Pomorzu Zachodnim. Jazdę utrudnia sypiący śnieg, jest ślisko.

Od rana trudne warunki panują na drogach w Lubuskiem. Choć wszystkie drogi krajowe są przejezdne, to po nocnych opadach śniegu jest bardzo ślisko; śnieg i błoto pośniegowe pokrywają wszystkie drogi wojewódzkie. Sypać będzie przez cały dzień.

Sporo utrudnień także na drogach Dolnego Śląska. Najtrudniejsze warunki panują na drodze krajowej nr 35 Świebodzice-Świdnica. W niektórych miejscach regionu, np. na drodze nr 382 Świdnica-Dzierżoniów, bardzo silny wiatr nawiewa śnieg na jezdnię, tworząc zaspy. Kierowcy mogą mieć problemy z przejazdem.

Podobne utrudnienia pojawiają się na drodze nr 35 na odcinku Świdnica-Mokrzeszów, a także na drodze nr 8 w powiecie dzierżoniowskim pomiędzy miejscowością Szklary a Przerzeczynem Zdrój.

Intensywne opad śniegu dokuczają także kierowcom w Zachodniopomorskiem. Na większości dróg wojewódzkich leży zajeżdżona warstwa śniegu lub błoto pośniegowe. Niebezpieczne są też przewężenia szosy, powstałe przez zaspy z odgarniętego śniegu. Drogi krajowe są w lepszym stanie, ale zdaniem meteorologów przez cały dzień będzie sypać.