RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Discovery przycumował do stacji kosmicznej

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Goście, goście - może krzyczeć załoga międzynarodowej stacji kosmicznej Alfa. Wczoraj zacummował do niej amerykański prom kosmiczny Disovery. Rosyjski kosmonauta Jurij Usaczew i dwoje amerykańskich astronautów - James Voss i Susan Helms mają podwójny powód do radości.

Na pokładzie promu znajdują się ich zmiennicy - Amerykanin Frank Culberton i dwaj Rosjanie: Jurij Dieżurow i Michaił Tiurin. Wahadłowiec dostarczył również kilka ton żywności, ubrań, części zamiennych i ekwipunek niezbędny do 18 eksperymentów naukowych, które przeprzeprowadzi nowa załoga w czasie swego kilkumiesięcznego pobytu. Astronauci cieszą się szczególnie z jednej rzeczy - ruchomej sypialni, dzięki czemu jeden z nich nie będzie już musiał dłużej spać w holu stacji. Od wtorku rozpocznie się rozładowanie przestrzeni ładunkowych statku. Misja Discovery potrwa 12 dni.

04:50

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: