RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Czechy: Tle śniegu nie było od 40 lat

Publikacja: Poniedziałek, 7 marca (11:36) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W Czechach zalega największa od 40 lat ilość śniegu. W niektórych górskich miejscowościach śnieg sięga nawet do wysokości pierwszego piętra. Tamtejsi właściciele samochodów nie są w stanie dokopać się do swych aut.

Śniegu jest tak dużo, że specjaliści, że w czasie ocieplenia może dojść do powodzi. Dlatego też - jak podało czeskie radio w większości zbiorników retencyjnych rozpoczęto już wypuszczanie wody, aby przygotować je do zwiększonych przyborów w czasie wiosennych odwilży i roztopów.

Odwilż na razie jednak nie grozi, grożą za to kolejne, rekordowe opady śniegu. Z zapowiedzi meteorologów wynika, że w ciągu najbliższej doby spaść może nawet pół metra śniegu.

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: