RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Alarm lawinowy we francuskich Alpach

Publikacja: Sobota, 21 stycznia (13:05) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

We francuskich Alpach schodzą bardzo groźne lawiny – zginęło tam już 6 narciarzy, kolejny w ciężkim stanie przebywa w szpitalu. Wysokogórska żandarmeria apeluje do turystów o szczególną ostrożność.

Alarm lawinowy będzie utrzymany co najmniej do końca weekendu. Zdaniem francuskich służb ratunkowych, najbardziej niebezpieczne są w tej chwili Alpy północne. Przy granicy ze Szwajcarią na wysokości ponad 1200 metrów spadło wyjątkowo dużo śniegu. W ciągu ostatnich dni odnotowano tam kilkanaście groźnych lawin. Ich ofiarą stał się nawet doświadczony górski przewodnik.

Sytuacja być może poprawi się w poniedziałek. Prognozy synoptyków nie są jednak zbyt optymistyczne.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: