RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wycinać drzewa zamiast je pielęgnować?

Publikacja: Środa, 22 czerwca (17:00) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

31 ponadstuletnich drzew wycięto w zabytkowym parku dyrektorskim w Białowieży. Zgodę dał na to wojewódzki konserwator zabytków, bo zdaniem leśników drzewa zagrażały bezpieczeństwu ludzi.

Drzewa wymagały pielęgnacji, a nie ścięcia – odpowiada profesor Simona Kosak z Zakładu Badania Lasu. Każde drzewo stanowi zagrożenia. Każde więc można typować do wycięcia. Argument, że stanowi zagrożenie, jest nie do pobicia - dodaje z goryczą.

Administrator terenu, czyli nadleśnictwo Białowieża miał jednak inne zdanie i nie wystąpił o pieniądze na pielęgnację drzew.

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: